Wosk samochodowy – piękny wygląd i ochrona karoserii

Zastanawiasz się czy jest sens nakładania specjalnych specyfików skoro karoseria jest już przecież zabezpieczona przez lakier? Zdecydowanie jest sens. Lakiery na naszych autach to cienka powłoka, która z biegiem lat i z powodu wielu przeciwności , traci na swojej wartości, dlatego warto opóźnić jej starzenie poprzez stosowanie specjalnych preparatów, które sprawią, że auto będzie wyglądało pięknie przez dłużysz czas.

Przed czym woski samochodowe mogą ochronić karoserię?

1. Pył i kurz

Przy codziennym użytkowaniu auta, nieuniknione jest pobrudzenie jego karoserii. Jasne, łatwo można go doprowadzić do porządku, korzystając z myjni i specjalnych szamponów myjących, ale to wystawia lakier na większe zużycie. Wosk tworzy dodatkową powłokę na lakierze, dzięki czemu codzienne ubrudzenia wystarczy spłukać wodą, co pomoże ochronić lakier. 

2. Warunki atmosferyczne

Zimą – niskie temperatury, sól drogowa, latem – palące słońce. To na pewno nie wpływa korzystnie na jakość lakieru. Wosk tworząc dodatkową warstwę ochronną niweluje szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych na auto. Wosk sprawia także, że woda kropelkuje, nie zatrzymuje się na karoserii, dzięki czemu nie pozostawia zacieków.

Jaki wosk samochodowy wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele specyfików, które pozwolą na przeprowadzenie zabiegu zabezpieczenia karoserii samodzielnie. Wystarczy odrobina chęci, kilka godzin wolnego czasu i dobrze dobrane kosmetyki, aby sprawić, by nasze auto błyszczało jak z salonu.

Ta żmudna i precyzyjna robota warta jest późniejszego efektu – pięknie błyszczącego lakieru. Oczywiście, można także powierzyć auto profesjonalistom, którzy zrobią to za nas. Jeżeli jednak chcemy poczuć dumę, z pracy własnych rąk to jaki wosk wybrać? 

1. Woski twarde 

Najtrwalsze, ale także najbardziej pracochłonne przy nakładaniu. Wymagają precyzji i kilku godzin polerowania ściereczką z mikrofibry. Odwdzięczają się za to długotrwałym pięknym efektem, nawet do 12 miesięcy od nałożenia.

2. Woski w płynie

To dość nowa formuła, znacznie prostsza w użyciu. Woski w sprayu to szybki sposób na zabezpieczenie naszej karoserii. Wystarczy spryskać, przetrzeć i lakier błyszczy. 

Lakier jak nowy

Bez względu na to, jaki rodzaj wosku wybierzemy, na pewno poprawi on wygląd naszego lakieru i zabezpieczy go przed szkodliwymi czynnikami, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się jego pięknym wyglądem przez dłuższy czas.