Politura samochodowa sposobem na lśniącą karoserię

Każdy kierowca marzy o tym, by lakier jego samochodu lśnił przez długi czas. Niestety karoseria wystawiona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych z biegiem lat traci swój efektowny wygląd. Przywrócenie dawnego blasku umożliwiają nowoczesne kosmetyki samochodowe.

W jakim celu stosować politury?

politura samochodowa

Jednym z produktów przeznaczonych do pielęgnacji karoserii jest politura samochodowa. To preparat w formie mleczka, który po nałożeniu na lakier poprawia jego kondycję. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju syntetycznych dodatków mleczko skutecznie nabłyszcza nawozie, nadając mu głębi. Poza funkcją nabłyszczającą politura do samochodu pozwala również usunąć niewielkie zmatowienia oraz mikrorysy powstające w wyniku mycia samochodu szczotkami z ostrym włosiem. Warto pamiętać, że działanie tego rodzaju preparatu ma charakter tymczasowy. Oznacza to, że po upływie określonego czasu, prace pielęgnacyjne należy powtórzyć.

Sposób nakładania preparatu

Skuteczność działania politury samochodowej uzależniona jest w dużej mierze od poprawności jej nałożenia. Aplikację preparatu rozpoczyna się od oczyszczenia i odtłuszczania lakieru. Do tego celu najlepiej wykorzystać cleanery dostępne w sklepach z artykułami motoryzacyjnymi. Skuteczne nakładanie politury do samochodu umożliwiają ściereczki z mikrofibry bądź gąbkowe aplikatory. Produkt należy nakładać, wykonując koliste lub krzyżowe ruchy dłonią. Po zaschnięciu preparatu można przystąpić do polerowania lakieru za pomocą ściereczki z mikrofibry do momentu uzyskania połysku.