Gąbki polerskie wykorzystywane do pielęgnacji nadwozia

Podstawowym zadaniem osób zajmujących się autodetailingiem jest przywrócenie nadwoziu auta połysku i fabrycznego wyglądu. Uzyskanie takiego efektu umożliwiają odpowiednie narzędzia. Zaliczyć do nich należy m.in. specjalne tarcze polerskie, które montuje się do maszyny polerskiej. Efekt prac uzależniony jest często od odpowiedniego doboru tarcz.

Przegląd dostępnych produktów

Tarcza polerska to swego rodzaju gąbka do polerowana samochodu o okrągłym kształcie. W zależności od rodzaju wykonywanych czynności stosuje się produkty o różnym poziomie twardości. Do usuwania zadrapań i głębokich rys stosuje się twarde gąbki polerskie. W połączeniu ze ścieralnymi pastami charakteryzują się dużym poziomem agresywności i powodują zmatowienie lakieru. Tarcze o średnim poziomie twardości uznawane są za wariant pośredni stosowany po zmatowieniu lakieru, a przed jego nabłyszczeniem. Miękkich padów polerskich używa się do prac wykończeniowych.

Alternatywa dla gąbek polerskich

pady polerskie

Do wytworzenia gąbek polerskich używa się najczęściej pianki poliuretanowej. W sprzedaży znaleźć można również produkty wykonane z innych materiałów. Alternatywnym rozwiązaniem są futra oraz pady polerskie od ShiningCar.pl. Praca z futrami wymaga dużej uwagi oraz doświadczenia. Chociaż materiał, z którego wykonano tarczę wydaje się miękki, wyróżnia się dużą mocą ścierną, dlatego nie nadaje się do prac wykończeniowych. Podobne właściwości wykazują pady z mikrofibry. Przyjmuje się, że osoby rozpoczynające swą przygodę z autodetailingiem powinny korzystać z gąbek do polerowania.