Wynajem długoterminowy – cena wynajmu samochodu w Krakowie

Wiele osób zastanawia się, czy wynajem długoterminowy samochodu osobowego może być korzystniejszy od leasingu? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto bliżej przyjrzeć się zasadom, na jakich wypożycza się auta na dłuższy okres oraz czynnikom, które bezpośrednio wpływają na końcową cenę wynajmu długoterminowego.

Od czego zależy cena wynajmu samochodu w Krakowie na dłuższy czas?

Wynajem długoterminowy obejmuje dwie opłaty. Jedna z nich to jednorazowa opłata początkowa, która jest uzależniona od wybranego modelu pojazdu oraz od czasu, na jaki zawiera się umowę, a druga to comiesięczna opłata abonamentowa. Co ważne, ta druga kwota jest stała i można ją odliczyć od kosztów prowadzenia firmy, a jej wysokość zależy od tego, jaki pakiet abonamentowy wybierze dany klient.

Warto wiedzieć, że w ramach poszczególnych pakietów można dokładnie określić limit kilometrów oraz wysokość ubezpieczenia na wypadek powstania szkody. Ponadto cena wynajmu samochodu Kraków z DDPartner jest bardzo atrakcyjna, ponieważ, pomimo że auto jest tylko wypożyczone, można z niego w pełni korzystać, płacąc przy tym mniej niż gdyby ten sam samochód był wzięty w leasing.

Zalety i wady wynajmu długoterminowego

Niekwestionowaną zaletą wynajmu długoterminowego jest możliwość korzystania z nowego samochodu bez ponoszenia wysokich kosztów. Co więcej, wynajem długoterminowy jest tak samo dostępny dla firm, jak i dla osób prywatnych. Ponadto dzięki dobremu ubezpieczeniu nie trzeba się martwić o ewentualne konsekwencje uszkodzenia samochodu. Warto też pamiętać, że dzięki wynajmowi długoterminowemu nie ponosi się wysokich kosztów zakupu auta, a w cenę usługi często wlicza się także przeglądy, naprawy serwisowe i gwarancyjne.

W zasadzie wynajem długoterminowy nie ma zbyt wielu wad, a jedynym ograniczeniem wydaje się być brak możliwości skonfigurowania auta pod potrzeby indywidualnego klienta. Ponieważ w przypadku tego rodzaju wynajmu, można wybrać auto jedynie spośród pojazdów już wcześniej zamówionych przez firmę wynajmującą.

Podsumowując, warto zdecydować się na wynajem długoterminowy, gdyż cena wynajmu samochodu w Krakowie na dłuższy czas jest naprawdę korzystna. Ponadto ta opcja pozwala na elastyczność przy wymianie auta oraz nie obciąży znacząco domowego lub firmowego budżetu.