Wycieraczki w płynie – czy warto ich używać?

Wycieraczki w płynie cieszą się coraz większą popularnością, bo z zasady mają one poprawiać widoczność, a to powinno przekładać się na większe bezpieczeństwo w trakcie trudnych warunków atmosferycznych. Preparaty te mają właściwości hydrofobowe, działają więc na zasadzie odpychania wody, która w postaci niewielkich kropelek spływa z szyby, sprawiając, że pole widzenia staje się czyste.

Niewidzialne wycieraczki są stosunkowo nowym wynalazkiem, ale w naszym kraju zyskują bardzo duże zainteresowanie. Można je nałożyć w warsztatach detailingowych, ale z powodzeniem są również stosowane przez amatorów we własnych garażach.

Czy naprawdę niewidzialna wycieraczka jest tak atrakcyjnym rozwiązaniem, jak o niej piszą na branżowych blogach?

Nie da się ukryć, że wycieraczki w płynie poprawiają widoczność w deszczu i przyczyniają się do mniejszego przylegania brudu do szyby. To nowoczesne, bezpieczne i bardzo fajne rozwiązanie, które niewielkim kosztem pomaga osiągnąć zwiększony poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych.

Pamiętajmy jednak, że niewidzialne wycieraczki muszą być naniesione na odpowiednio przygotowaną szybę. Jeśli nie mamy czasu na doszkalanie się w tym temacie, warto udać się do najbliższego salonu autodetailongowego, gdzie niewidzialna wycieraczka zostanie nałożona na przednią szybę naszego pojazdu zgodnie z zaleceniami producenta.

Przyczyni się to do zapewnienia bardzo dobrych efektów i do maksimum wydłuży czas, w którym takie wycieraczki w płynie będą działać w naszym aucie