Opony zimowe nokian dla wymagających użytkowników

0 Comments

Koniec lata to czas, kiedy kierowcy zaczynają przymierzać się do sezonowej wymiany ogumienia. Odpowiednio dobrane opony wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wśród produktów dostępnych w sprzedaży dostępne są zarówno droższe modele dla najbardziej wymagających klientów, jak i tańsze opony dla kierowców, którzy nie dysponują dużym budżetem.

Klasy opon zimowych

Przyjmuje się, że ogumienie premium przeznaczone jest dla właścicieli aut, które rocznie pokonują dziesiątki tysięcy kilometrów. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów sprawia, że tego rodzaju wyroby charakteryzują się wytrzymałością i niezawodnością. Spośród dostępnych marek premium na wyróżnienie zasługują opony zimowe nokian, wytwarzane przez fińskiego producenta. Produkty tej marki, zapewniają znakomitą przyjemność nawet w najtrudniejszych warunkach. Kierowcy, którzy robią małe roczne przebiegi i są właścicielami kompaktowego auta, mogą zdecydować się na zakup tańszych opon zaliczanych dla klasy średniej i ekonomicznej.

Informacje dostępne na etykiecie

Wybierając opony zimowe, warto zwracać uwagę nie tylko na markę producenta, ale również parametry ogumienia umieszczone na etykiecie. Etykieta wyrobów sprzedawanych na terenie UE musi zawierać informacje na temat:

  • efektywności paliwowej,
  • przyczepności na mokrej nawierzchni,
  • hałasu zewnętrznego.

Dzięki tym informacjom zamieszczonych w postaci przejrzystych grafik każdy może bez trudu określić jakość opon. Porównywanie parametrów umieszczonych na etykietach pozwala wybrać produkty, które charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do jakości.