opony goodride

Opony zimowe chińskiej marki Goodride

0 Comments

Producent opon zimowych Goodride zadbał o to, aby można było je bezpiecznie i komfortowo eksploatować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Opony zimowe Goodride na każde warunki pogodowe

opony goodride

Mieszanka, z której wykonano opony zimowe Goodride, charakteryzuje się wysoką odpornością na niskie temperatury, a jednocześnie nawet przy trudnej zimowej aurze, pozostaje sprężysta, co przekłada się na bardzo dobrą przyczepność. To właśnie dzięki tej przyczepności kierowca może o wiele lepiej kontrolować zachowanie samochodu na jezdni, nawet jeżeli jest ona pokryta śniegiem lub błotem pośniegowym.Zwłaszcza błoto pośniegowe jest częstym problemem w przypadku opon zimowych. Roztopy pojawiają się, gdy temperatura powietrza zbliża się do okolicy 0 stopni Celsjusza, lub nawet wówczas, gdy temperatura jest już dodatnia. Przygotowane do dobrej pracy w niskich temperaturach mieszanki, z których wykonuje się opony zimowe, nie zawsze dobrze radzą sobie z taką sytuacją. Dlatego też ogromne znaczenie w przypadku produkcji opon zimowych Goodride mają odpowiednio wyprofilowane bieżniki.

Bieżniki w oponach Goodride

To właśnie od bieżnika zależy czy opona będzie się dobrze zachowywała w każdej sytuacji, jaka może przydarzyć się zimą. Śnieg lub woda i błoto pośniegowe – to problemy, z którymi opony zimowe powinny sobie jak najlepiej radzić. Opony zimowe Goodride, takie jak choćby model SW608, mają kierunkowy układ bieżnika, typowy dla zimówek. Dodatkowe rowki obwodowe przydają się w przypadku roztopów. Auto wyposażone w takie opony jest przygotowane również na wodę i błoto pośniegowe.

Related Posts