Jaki wosk do karoserii wybrać?

Nie da się ukryć, że coraz więcej kierowców stara się w jak najbardziej efektywny sposób zadbać o powłokę lakierniczą na swoim samochodzie. To właśnie wygląd karoserii, jest w stanie wiele o kierowcy powiedzieć. Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na to, by przywrócić jej odpowiedni blask jest woskowanie. Proces ten kierowcy mogą wykonać we własnym zakresie, jednak konieczne będzie dobranie odpowiedniego produktu i akcesoriów. Wobec tego, jaki wosk do lakieru samochodowego warto wybrać?

Wosk twardy – kiedy się on sprawdzi?

Soft99 wosk to rekomendowany produkt, jeśli chodzi o woski do karoserii. Kierowcy cenią go sobie przede wszystkim za wydajność oraz prostotę aplikacji. Jednocześnie wosk Soft99 może być zarówno twardy jak i miękki. Kiedy więc warto zdecydować się na to pierwsze rozwiązanie? Twardy wosk Soft99 najlepiej sprawdzi się w przypadku głębokich zabrudzeń, które wręcz wżarły się w powierzchnię karoserii. Wówczas Soft99 wosk twardy pozwoli na to, by je skutecznie usunąć i pozostawi on gładką i lśniącą powłokę. Wosk Soft99 twardy jest raczej przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

soft 99 wosk do woskowania karoserii

Wosk miękki – kiedy warto na niego postawić?

Soft99 wosk może być również woskiem miękkim. Kiedy więc to właśnie wosk Soft99 miękki sprawdzi się o wiele lepiej? Otóż przede wszystkim jest to wosk przeznaczony dla początkujących użytkowników, gdyż łatwo się on rozprowadza i nie pozostawia smug. Dodatkowo usunie on lekkie i powierzchowne zabrudzenia pozostawiając lśniącą karoserię.