Zapachy samochodowe – te popularne i nie tylko

Jeśli kiedykolwiek byłeś wewnątrz samochodu, są szanse, że zauważyłeś zapach, który się tam utrzymuje. W końcu nie każdy ma szczęście mieszkać w mieście, gdzie jest mnóstwo roślin i odświeżaczy powietrza. Podczas gdy niektórzy z nas wolą subtelny zapach w samochodzie, inni lubią coś bardziej wyrazistego i rozpoznawalnego.

Jakie zapachy neutralizuje konkretny odświeżacz?

Wiele zależy od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli Twój samochód pachnie starymi skarpetami i stęchłym piwem, to w Twoim otoczeniu nie ma zbyt wielu świeżych zapachów. Jeśli jednak masz dostęp do parków i ogrodów, a także do różnych pachnących roślin i kwiatów w pobliżu, to Twój samochód będzie pachniał przyjemnie, a nie stęchlizną czy brudem.

To dlatego niektórzy ludzie wychodzą z siebie, aby dodać zapachy do swoich pojazdów. W zależności od indywidualnych upodobań, zapachy czające się w naszych samochodach mogą być odrażające do wręcz mdławe.

Zapachy samochodowe mogą pomóc zamaskować te zapachy, zamiast próbować pozbyć się ich całkowicie. Oto 15 ciekawych zapachów samochodowych, o których naszym zdaniem powinieneś wiedzieć

Kulki na mole i pułapki na mole

Skoro nowy samochód pachnie jak nowy samochód, to jak myślisz, jak może pachnieć skóra, plastik i guma? Są to zapachy dobrze utrzymanego pojazdu. Jeśli skóra i guma pachną tak, jakbyś właśnie wziął nimi prysznic, to znaczy, że nadszedł czas na wyczyszczenie wnętrza Twojego samochodu.

Skóra to zaskakująco częsty zapach w samochodach. Jest on spowodowany degradacją naturalnych olejów w skórze, które wydzielają silny zapach skatolu i merkaptanu etylowego. Plastik ulega degradacji w znacznie wolniejszym tempie niż skóra, więc będzie pachniał o wiele bardziej niż nowy plastik. Jeśli wnętrze z tworzywa sztucznego pachnie jak świeża sosna, to dlatego, że plastik został poddany działaniu substancji chemicznej, która wydziela zapach przypominający świeże igły sosnowe.

Problemy z neutralizacją zapachów

Z kolei guma nie wydziela zbyt wielu zapachów. Jeśli tak jest, to prawdopodobnie z powodu nieprzyjemnego zapachu gumy w samochodzie.

Kulki na mole i pułapki na mole Najpierw porozmawiajmy o zapachu pułapki na mole. Są to małe pojemniki wypełnione olejkiem eukaliptusowym i kulkami na mole (często tylko jedno lub drugie), które umieszcza się na lub w pobliżu przełączników światła, lub wewnątrz szafek, lub szaf, aby uwięzić mole i zniszczyć je.

Nie tylko nieprzyjemne zapachy

Zapach oleju jest często przyjemny, prawie pachnący ziołami, podczas gdy zapach kulki na mole jest mniej przyjemny i może przypominać gnijące śmieci.

Na drugim końcu spektrum znajdują się silne zapachy kulek na mole. Są one zazwyczaj spowodowane wyciekiem z gniazda moli, które wydzieliło nieprzyjemny zapach. Albo same kulki zaczęły się psuć i wydzielać zapach zjełczałego oleju. Pośrodku znajdują się zapachy kulek na mole, które nie są ani przyjemne, ani nieprzyjemne. Są one spowodowane tym, że naturalne oleje moli zanikają i stają się niewyczuwalne.