Toyota Yaris

Toyota Yarid Hybrid

Toyota Yaris to niewielki samochód osobowy, który zaliczany jest do segmentu B. Na rynku po raz pierwszy zadebiutował w 1998 roku, był to model Starlet. Dzięki tytułowi „Samochodu Roku” otrzymanemu w 2000 roku stał się jednym z najchętniej kupowanych samochodów. Co zadecydowało o tym sukcesie?

Cechy Toyoty Yaris

Toyota Yaris jako samochód miejski charakteryzuje się niewielką długością – 3,6 m, dużym rozstawem osi, odpowiednią wysokością, a przede wszystkim niewielkim zużyciem paliwa. Wnętrze przedmiotowego samochodu jest niezmiernie przestronne.
Toyota Yaris posiada trzyletnią gwarancję mechaniczną. Oferowana jest z nadwoziem trzydrzwiowym lub pięciodrzwiowym.

Silnik

Toyota Yaris posiada nietypowe rozwiązanie jeżeli chodzi o silnik. Jest nim mianowicie benzynowy silnik z układem zmiennych faz rozrządu. Silnik ma pojemność 1,3 litra, ale może uzyskać moc aż do 86 KM. Zużycie paliwa w mieście to niecałe siedem litrów benzyny na 100 km.

Toyota Yaris posiada oszczędną konstrukcję zawieszenia. Ponadto z przodu wyposażona jest w kolumny McPhersona. Z tyłu natomiast posiada belkę skrętną łączącą wahacze wzdłużne. Toyota Yaris użytkowana jest jako samochód rodzinny, chociaż bardzo dobrze realizuje się jako samochód miejski.

Po przeprowadzonym liftingu w 2014 r. Toyota Yaris Kraków dostępna jest w wersjach takich jak: Life, Active, Premium, Dynamic, Prestige, Hybrid Life, Hybrid Premium, Hybrid Dynamic.