Toyota Auris

Toyota Auris

Toyota Auris jest samochodem osobowym produkowanym przez firmę Toyota. Pierwsze generacja przedmiotowego samochodu pojawiła się w 2007 roku. Następnie w 2010 r. przeprowadzono jego facelifting. W 2012 r. pojawiła się druga generacja, dzięki której do silników benzynowych i dieslowych dołączył napęd hybrydowy HSD o mocy 136 KM.

Toyota Auris I

Po raz pierwszy została zaprezentowana w 2006 r. Występuje w wersji hatchback. Wówczas w wersji kombi nie występowała. Jednak wersja kombi pojawiła się w II generacji. Toyota Auris I generacji posiada dwie przekładnie do wyboru – manualną pięciobiegową lub sześciobiegową. Występuje w wersjach wyposażeniowych takich jak: Terra, Luna, Premium, Dynamic, Prestige, S Tumi, Grayge oraz GT.

II generacja Toyoty Auris

II generacja została zaprezentowana w 2012 r., zaprezentowano wówczas również wersję kombi. II generacja dodała Toyocie Auris ostrzejszych linii i wyrazistej stylizacji. Posiada również większe rozmiary oraz większą pojemność.

Hybryda

Toyota Auris Kraków w 2013 r. pojawiła się z napędem hybrydowym Hybrid Synergy Drive. Posiada dodatkowe silniki i zestaw baterii. Tylne lampy wyposażone są w diody LED. Posiada matowo-grafitowy dolny grill. Detale wykonane są w błękitnym kolorze. Wersja hybrydowa występuje z wyposażeniem Premium lub Prestige.

Lifting

W 2015 r. ukazano Toyotę po liftingu ze zmienionym stylem przedniej części nadwozia, zmodernizowaną jednostką napędową, lepszymi materiałami wewnątrz oraz systemem infotainment.