Szczotka do felg – jaką wybrać

Felgi mają bardzo duży wpływ na ogólny wygląd samochodu. Dlatego właśnie fani motoryzacji zwracają na nie szczególną uwagę. By auto prezentowało się odpowiednio – felgi muszą pozostać czyste i lśniące. Najlepiej sprawdzą się do tego odpowiednie preparaty i akcesoria dedykowane felgom. Na jakie szczotki do czyszczenia felg warto zwrócić uwagę?

Szczotka do mycia felg – ułatwi pielęgnację

Na rynku dostępny jest obecnie szeroki wybór akcesoriów do czyszczenia i pielęgnacji felg. By zadziałały jak najlepiej – warto postawić na jakość ich wykonania. Szczotka do mycia felg powinna być odpowiednio silna, by dobrze usunąć powstałe zanieczyszczenia, a jednocześnie delikatna, by nie zarysować samochodu. To część auta z której najtrudniej jest wyczyścić brud. Zbierają się na nich zabrudzenia należące do grupy wyjątkowo uporczywych, czyli opiłki z klocków hamulcowych, smoła czy kurz. 

Jak wybrać dobrą szczotkę do felg?

Wybór dostępnych produktów jest tak duży, że początkujący miłośnik motoryzacji może się pogubić. Szczotka do felg powinna spełniać kilka podstawowych kryteriów by służyć dobrze i na lata. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na twardość włosia. Te delikatniejsze, będą również delikatniej usuwały brud, co sprawi, że ryzyko zarysowań jest mniejsze. W połączeniu z odpowiednim preparatem, całkowicie oczyszczą felgi.

Te zrobione z twardego włosia natomiast będą potrzebowały delikatniejszego preparatu do mycia. Mogą jednak rysować powierzchnię auta. 

Gwarancją na czyste i zadbane felgi będzie więc wybór szczotki do czyszczenia felg z delikatnego włosia. 

Szczotka do felg aluminiowych dostępna na stronie https://shiningcar.pl/szczotki-do-mycia-felg