SUV BMW X5 F15 – czy jest warty uwagi?

Trzecią generację bmw x5 zaprezentowano w 2013 roku. SUV bmw x5 F15 był dostępny w nadwoziu terenowym. SUV o niemieckim pochodzeniu przeszedł typowe faceliftingowe stylizacyjne zmiany, pozostał jednakże na identycznej podłogowej płycie, co wcześniejszą generacja. Samochód ten oferowany jest w opcji siedmio- oraz pięcioosobowej.

Do wyboru mamy trzy różne benzynowe silniki mające móc od 306 do 575 KM, jak i jednostki od diesla o mocy w przedziale 218-318 KM. Pod koniec roku 2014, została zaprezentowana najmocniejszą opcja X5 M. Do jej napędu użyto silnika benzynowego mającego moc 575 KM albo silnika diesla z mocą 381 KM. Jak w każdym innym przypadku, możliwy był również bmw x5 leasing, co ułatwia posiadanie tego modelu. 

SUV na sportowo – BMW X5 

Propozycja z samego środka Bawarii – BMW z serii X5 zaufało przez wiele lat już ponad milion klientów. Model ten produkuje się począwszy od roku 2000. Później jego sprzedaż zdecydowanie się rozkręciła, a teraźniejsza generacja, na rynku obecna jest od roku 2018. Bez zmian od początku auto to oferowane jest z silnikami o różnej mocy, zaś od 2010 roku w potężnej opcji X5 M. Pomijając pierwszą z opcji, która prezentowała się nieco dziwnie, X5 podąża drogą ewolucji.

Tak samo dobrze następne wcielenia wymienionego modelu mogą być uznane za odpowiednie liftingi. Jest to jednakże dość złudne wrażenie, gdyż pod spodem dochodzi do konkretnego skoku jakościowego. Bezsprzecznie najnowsza generacja, jest w sposób obiektywny najbardziej zaawansowaną pod względem technicznym, niemniej zachowała ona dość charakterystyczną wielkość.  

Plusy 

  • dynamiczny i oszczędny wysokoprężny silnik M50d,
  • komfort podczas podróżowania,
  • fenomenalna jakość, jeśli chodzi o wykończenie. 

Nadwozie 

BMW X5 produkowane są wyłącznie w jednej nadwoziowej wersji w typie SUV. Sylwetka jest połączeniem samochodu kombi z masywnym i podwyższonym nadwoziem od terenówki. Bagażnik posiada pojemność około 650 litrów, który po złożeniu tylnej kanapy, może zostać powiększony do 1870 litrów. 

BMW x5 w leasingu dostępne na stronie https://bmwdirect.pl/model/x5,suv