Stacja ładowania samochodów elektrycznych poprzedzona projektem

Posiadanie samochodu elektrycznego wiąże się z koniecznością jego ładowania. Chcąc posiadać własną instalację, niezbędny okaże się projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Co trzeba wziąć pod uwagę

Proces budowy stacji musi zostać poprzedzony projektem, który należy wykonać w oparciu o różne czynniki.

Przede wszystkim stacje ładowania pojazdów elektrycznych powinny być projektowane w taki sposób, aby kierowca mógł je łatwo rozpoznać. Można je oznaczyć wyrazistymi kolorami i zapewnić im odpowiednie oświetlenie. To przykuje uwagę, ale też w godzinach nocnych łatwo skieruje do odpowiedniego miejsca.

Dostępność ładowarki to jedna z kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę projektując bezpieczeństwo stacji. Najlepiej, aby punkt ładowania był dostępny z dowolnego kierunku jazdy. Warto też wspomnieć, że w przypadku punktów ładowania znajdujących się w centrach handlowych i biurowcach stacja ładowania powinna być zlokalizowana blisko wejścia do budynku lub wind.

Podłączenie do prądu

Stacja ładowania samochodów elektrycznych poprzedzona projektem

Aby kierowcy mogli w pełnym komforcie ładować swoje auta, stację warto wyposażyć w przewody oraz uchwyty na kable. Należy też zadbać o to, aby w widocznym miejscu umieszczona została instrukcja obsługi, informacje dotyczące płatności a także numer telefonu do pracownika działu obsługi klienta, w przypadku trudności z obsługą ładowarki.

Wybór lokalizacji punktu ładowania też jest istotny, i to z kilku powodów. Przede wszystkim to kwestia bezpieczeństwa – trzeba mieć pewność że w danym miejscu nie ma zagrożenia wybuchem. Dodatkowo, należy sprawdzić, czy zlokalizowanie stacji w takim miejscu, nie stwarza zagrożenia ze strony innych pojazdów, rowerzystów albo pieszych. Dobrze jest postawić stację w atrakcyjnej okolicy.