Samochód prosto z salonu

auto salon w Olsztynie

Pomimo tego, że w naszym społeczeństwie wciąż głęboko zakorzeniony jest pogląd na to, że nowych samochodów z salonu nie opłaca się kupować, gdyż w podobnych pieniądzach można kupić kilkuletni, dobrze utrzymany i lepiej wyposażony pojazd używany, to coraz większa liczba osób decyduje się na zakup nowego samochodu. Otrzymać możemy wtedy pewność jego stanu, pakiet regularnych przeglądów i pewność, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, to ASO będzie pokrywało koszty . Czy jednak kupując nowy samochód można zaoszczędzić? Czy ma tutaj znacznie wybór salonu, w którym dokonuje się zakupu?

Oficjalne cenniki samochodów

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić, że wszyscy dealerzy danej marki samochodów stosują się do oficjalnych cenników, które otrzymują z centrali i które dostępne są dla każdego na oficjalnych stronach marek. Pomimo jednak tego, ceny na miejscu, tj. w salon samochodowy Olsztyn, mogą znacznie odbiegać, na korzyść klientów, od tych prezentowanych w oficjalnych cennikach. W praktyce może się zatem zdarzyć, co nie jest wcale sporadyczną praktyką, że dany samochód w jednym salonie można kupić nawet kilkanaście tysięcy taniej, niż w drugim w tym samym mieście.

Salon samochodowy z Olsztyna

Wbrew pozorom każde dealer danej marki pracuje na własną firmę i własny salon. Tym samym jeżeli na placu przed salonem zalega mu kilka samochodów, które z jakiegoś powodu jeszcze się nie sprzedały, a np. kończy się rok modelowy, to niemal pewne jest, że to właśnie te egzemplarze będzie skłonny sprzedać poniżej oficjalnej ceny schodząc tym samym z własnego wynagrodzenia i prowizji od sprzedaży. Również chęć osiągnięcia pewnych celów sprzedażowych może być motywacją dla dealera do zejścia z ceny, jak również fakt posiadania przez danego klienta karty „stałego klienta danego salonu”.

Podsumowując, jeżeli planujemy rozglądać się za konkretnym modelem, warto odwiedzić przynajmniej 2-3 salony danej marki i porównać ceny interesującego nas samochodu.