Rodzaje środków do czyszczenia tapicerki samochodowej

Zadbany samochód to niezaprzeczalna wizytówka jego właściciela. Odpowiednio czyszczona tapicerka samochodowa zadowoli zarówno posiadacza samochodu jak i jego współpasażerów. W zależności od rodzaju tapicerki należy zastosować odpowiedni środek czyszczący. Po wyczyszczeniu wnętrza dobrze pamiętać o zaimpregnowaniu tapicerki tak, aby jej czystość na dłużej cieszyła oko.

Precyzyjne czyszczenie tapicerki samochodowej.

Pierwszą czynnością jest dokładne odkurzenie samochodu, dopiero wtedy używamy środka do czyszczenia tapicerki samochodowej. Środek do czyszczenia tapicerki należy dobrać odpowiednio do rodzaju tapicerki. Odpowiednie środki użyjemy do tapicerki materiałowej inne środki do czyszczenia tapicerki welurowej samochodowej, skórzanej czy z alcantary.

Środki do czyszczenia tapicerki samochodowej tekstylnej mogą występować w postaci płynu który należy rozcieńczyć do odpowiednich proporcji, pianki lub płynu w spreju do bezpośredniego użycia. Przed przystąpieniem do czyszczenia warto wypróbować działanie produktu na małej powierzchni i w mniej widocznym miejscu.

Jak zabezpieczyć wyczyszczoną tapicerkę samochodową.   

Kiedy samochód jest już idealnie czysty warto zadbać o jak najdłuższe utrzymanie tego efektu. Pomocny będzie impregnat do tapicerki. Nakłada się go na czystą, czyli wcześniej odkurzoną oraz wyczyszczoną powierzchnię.

Z nakładaniem impregnatu po praniu tapicerki należy odczekać, aż ta dokładnie wyschnie. Impregnaty do tapicerki o właściwościach hydrofobowych pozwolą na zabezpieczenie wnętrza na dłuższy czas.