Nowoczesna glinka do auta

Glinka do lakieru jest mieszanką cząstek polerskich i masy plastycznej. Ilość ściernych cząstek w produkcie jest mniejsza niż w pastach polerskich. Specjalistyczna glinka nieco swoją konsystencją i kolorem przypomina plastelinę. Co ciekawe, producenci dodają różnorodne barwniki, jakie świadczą o twardości glinki. Czym cechuje się glinka do samochodu? Kiedy po nią sięgnąć?

Glinka do auta

Glinka do dekontaminacji lakieru jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zadbać o lakier swojego samochodu. Okazuje się, że praca bez tego wyrobu byłaby znacznie utrudniona w firmach zajmujących się pielęgnacją pojazdów.

Proces rozpoczyna się od usunięcia kawałków asfaltu, smoły i zanieczyszczeń metalicznych, które przylegają do lakieru. Po usunięciu przychodzi czas na glinkę.

Nowoczesna glinka do samochodu

W celu ułatwienia procesu glinkowania, warto sięgnąć po lubrykant, za pomocą którego zraszać będziemy czyszczoną powierzchnię dzięki specjalistycznemu środkowi. Ma on za zadanie nadawać poślizg i wspomagać działanie glinki. Na uznanie zasługuje fakt, że nowoczesne glinki do lakieru z łatwością usuną wszelkie pozostałością, nadając powierzchni gładkości.

Oczyszczenie samochodu z użyciem glinki sprawia, że nałożona powłoka lub wosk będą pokrywać lakier jak najdłużej, wpływając na estetykę auta i komfort kierowcy każdego dnia. 

Podczas zakupu glinki do auta, pamiętajmy o wytrzymałości i dobrej jakości. Zazwyczaj proces glinkowania oddajemy w ręce specjalistów, którzy bardzo dobrze znają się na swojej pracy.