Kiedy warto wymienić opony na nowe?

0 Comments

Wraz z eksploatacją samochodu, zużywają się jego części i podzespoły. Wiele osób zapomina, że rosnący przebieg niekorzystnie wpływa także na stan opon. Właściciele pojazdów powinni wiedzieć, w którym momencie warto zastanowić się nad wymianą ogumienia na nowe. W końcu jest to kwestia wpływająca na bezpieczeństwo i wygodę jazdy, ale także na zużycie paliwa.

Jak można poznać, że opona jest zużyta?

wymiana oponJeśli nie wiemy jak sprawdzić, czy w naszym pojeździe będzie konieczna wymiana opon na nowe, można zapytać o to wulkanizatora. Warto zbadać poziom bieżnika – warto pomyśleć nad wymianą opon, gdy bieżnik zbliża się do wielkości 1,6 mm. Są osoby, które wymieniają opony już wtedy, gdy bieżnik zużywa się do poziomu 3 mm. Opony nadające się do wymiany zwykle mają też zmiany starzeniowe – są to niewielkie pęknięcia czy deformacje, szczególnie na ich zewnętrznych krawędziach. jeśli zaobserwujemy takie zmiany, zbliża się czas na wymianę opon na nowy model.

Czy wymienia się jedynie zużyte opony?

Oczywiście wymiana opon nie dotyczy jedynie starych i zużytych modeli, sprawdź wymianę tu https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/o-nas/profesjonalna-wymiana-opon-serwisie/. Warto pomyśleć o zakupie nowego ogumienia, gdy opona ulegnie uszkodzeniu, wbije się do niej gwóźdź czy inny ostry element. Często naprawa jest możliwa u wulkanizatora, jednak taka opona jest już osłabiona i znacznie bardziej podatniejsza na uszkodzenia, choćby na pęknięcie.

Related Posts