Jak wybrać płyn do mycia szyb samochodowych?

0 Comments

Mycie szyb z zastosowaniem profesjonalnych samochodowych kosmetyków nie ogranicza się tylko do usunięcia smug, jak i zanieczyszczeń. Nowoczesne środki pozwalają na kompleksowe czyszczenie, które będzie obejmować odtłuszczenie szyby, jak i stworzenie na niej ochronnej powłoki. W wypadku szyby przedniej jest to ważne, jeśli chcemy poprawić widoczność.

Z dobrze zabezpieczonej szyby samochodowej, woda będzie odprowadzana wodą bez stosowania wycieraczki. Dokładny proces mycia szyby samochodowej jest również konieczny celem nakładania tak zwanej anty pary, czyli środka chroniącego szyby przed ewentualnym zaparkowaniem. To wszystko ma znaczący wpływ na bezpieczną i komfortową jazdę. 

Płyn do szyb samochodowych

Czystość szyb samochodowych ma duże znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy. Różnego typu pyły, jak również inne substancje, owady czy smugi powstałe w czasie czyszczenia za pomocą niewłaściwego środka, to wyłącznie niektóre spośród czynników ograniczających widoczność.

Również po stronie wewnętrznej każdej z szyb, gromadzić się może tłusty osad, którego konsekwencją jest szybkie i częste osadzanie się pary. Żebyśmy mogli unikać tego typu niedogodności, musimy zadbać o regularne czyszczenie wymienionej części auta. 

Najlepszy będzie w tym wypadku dedykowany płyn do mycia szyb samochodowychDomowy środek albo stosowanie płynu przeznaczonego do innych typów powierzchni, na ogół nie jest zbyt skuteczne. Istnieje także spore ryzyko powstawania smug.

Poza tym, chętnie stosowany w roli zamiennika płynu do szyb samochodowych, środek do mycia okien, zawiera nierzadko w swoim składzie amoniak, który może nie tylko uszkodzić części auta zrobione z plastiku, skóry albo gumy, ale ma też nieprzyjemny, intensywny zapach. 

Related Posts