Jak wybrać najlepsze opony Bridgestone do Twojego pojazdu?

Bridgestone Corporation jest największym na świecie producentem opon. Symbole doskonałości i innowacji, opony Bridgestone są oryginalnym wyposażeniem wielu marek, w tym Porsche, VW Group, Ford Group, BMW, Mercedes, General Motors, Peugeot, Citroën, Renault, Toyota i Fiat.  Jak wybrać najlepsze opony Bridgestone do Twojego pojazdu?

Wybór odpowiedniej opony obejmuje kilka istotnych kwestii. Opona musi być dostosowana do warunków drogowych i do stylu jazdy kierowcy. Mocny silnik lub najbardziej zaawansowane technologicznie funkcje tracą na znaczeniu, w chwili kiedy opony są kiepskiej jakości i nie pasują do pojazdu. Oto kilka wskazówek, według których należy wybrać najlepsze opony do samochodu, 

Określ, czy potrzebujesz nowych opon

Wiedza o tym, kiedy opona wymaga wymiany, jest ważna. Doskonałym sposobem określenia stanu opony jest sprawdzenie jej bieżnika. Jeżeli są zużyte, zakup nowej opony jest koniecznością. 

Poznaj swój rozmiar opon 

Opony są w różnych rozmiarach. Zapoznaj się z instrukcją obsługi lub tabliczką informacyjną wewnątrz samochodu, aby dowiedzieć się, jaka jest średnica koła jest odpowiednia dla Twojego pojazdu.

Wybierz rodzaj opon

Oto 2 podstawowe i popularne typy opon, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon. 

Opony całoroczne

Opony całoroczne zaprojektowane są dla przeciętnego kierowcy i są efektywne w różnych warunkach drogowych i pogodowych. Opony całoroczne dobrze radzą sobie w ciepłe dni, ale należy pamiętać, że nie mogą one zapewniać maksymalnej przyczepności ani sportowego charakteru opony.

Opony letnie i zimowe

Opony sezonowe są najlepsze dla pojazdów o wysokich osiągach. Opony Brigestone zaprojektowane są tak, aby łączyć szybkość, zwrotność i przyspieszenie. 

Po określeniu ogólnego typu i rozmiaru opon należy pamiętać również, aby poprosić sprzedawcę o przedstawienie gwarancji producenta i opcji wymiany.