Futro polerskie- jak używać?

Popularne wśród kierowców, którzy lubią majsterkować przy samochodzie, są gąbki polerskie. Niemniej jednak, coraz większym uznaniem- szczególnie w profesjonalnych zakładach lakierniczych- cieszą się również futra poleskie. Już samo ich użycie wymaga dużej wprawy, a także umiejętności odpowiedniego rozkładania nacisku. Jak więc używać tego typu narzędzia i jak je pielęgnować?

Jak polerować lakier futrem?

futro polerskie

Futro do polerowania jest niezwykle wymagające. Zdecydowanie odradza się ich używanie początkującym, gdyż w bardzo łatwy sposób mogą oni uszkodzić lakier. Należy pamiętać także, że niezbędne jest stosowanie różnej siły nacisku, w trakcie pracy z futrami polerskimi. Zwykle rozpoczyna się od mały obrotów około 700 do 900 obrotów na minutę, utrzymując umiarkowany nacisk na maszynę. Kolejno wraz ze zwiększaniem obrotów, należy również zwiększyć nacisk, dzięki czemu usunięte zostaną rysy po matowaniu. Utrzymując odpowiednie obroty i nacisk, zapobiegnie się także powstawaniu śladów z włosia futra, a materiał się nie przegrzeje. Należy również pilnować tego, by włosie nie zwijało się na krawędziach futra, by nie przetrzeć polerowanej powierzchni.

Jak dbać o futro polerskie?

Czyszczenie futra do polerowania nie jest trudne. Można śmiało wyprać je w zimnej wodzie, zwracając szczególną uwagę na to, by było ono odwirowane i odpowiednio wypłukane. Suszenie futra polerskiego również nie jest wymagające, gdyż można wrzucić je do maszyny suszącej. Niemniej jednak należy mieć na uwadze temperaturę podczas procesu suszenia. Zbyt wysoka może skurczyć futro polerskie i je uszkodzić. Do czyszczenia można także wykorzystać sprężone powietrze, wydmuchując przy jego pomocy resztki pasty.