Co warto wiedzieć o leasingu BMW 3?

BMW 3 to samochód klasy średniej, który jest produkowany od 1975 roku. Jest to jeden z najbardziej popularnych modeli BMW i przez ponad 30 lat znalazł się on wiele razy w czołówce najlepszych aut roku według „Car and Driver”. Co więcej, auto BMW 3 bardzo dobrze się sprzedaje i w ciągu 30 lat znalazł ponad 12 milionów nabywców oraz mnóstwo wyróżnień i nagród.

Leasing BMW 3 cieszy się dużą popularnością wśród firm. Często korzystają z niego również klienci indywidualni. Można wybrać leasing z niską kwotą wykupu i wyższą ratą miesięczną oraz leasing z wysoką kwotą wykupu i niską miesięczną ratą. Należy wiedzieć, iż na koniec trwania umowy leasingowej firmy, które korzystają z leasingu mają możliwość wykupienia samochodu BMW 3 za symboliczną kwotę. Może to być nawet tylko 1% wartości pojazdu, a więc kwota nieporównywalnie niższa niż wartość rynkowa samochodu. 

Można zdecydować się na leasing finansowy oraz leasing operacyjny samochodu BMW 3. W przypadku pierwszej opcji pojazd zalicza się do składników majątkowych leasingobiorcy i to on jest odpowiedzialny za dokonanie odpisów amortyzacyjnych, a po spłacie ostatniej raty staje się on automatycznie właścicielem leasingowanego samochodu BMW serii 3. Jeśli chodzi o leasing operacyjny to daje on możliwość wykupienia leasingowanego samochodu po zakończeniu umowy. Nie jest to jednak żaden warunek ani konieczność. W przypadku leasingu operacyjnego można także zwrócić przedmiot leasingu jakim jest BMW serii 3 do leasingodawcy. 

BMW 3 w leasingu

Należy wiedzieć, iż leasing to doskonała propozycja dla osób, które chcą nabyć samochód BMW 3, ale nie mają pieniędzy. Zazwyczaj w takich sytuacjach rozważa się wzięcie kredytu na auto, jednakże lepszym rozwiązaniem jest znacznie łatwiej dostępny oraz tańszy leasing. Co więcej, do jego otrzymania wystarcza minimum formalności i wymaga on zaangażowania niedużej ilości własnych środków.