Bezpieczne używane auto

0 Comments

Kupując nowe auto naturalnym jest, że udajemy się do dealera interesującej nas marki. Chcąc zakupić auto używane, najczęstszym wyborem są egzemplarze od osób prywatnych. Czy jednak jest to jedyna droga zakupu auta używanego?

dobre używane auto od dealera

Nie tylko z komisu

Zauważając lukę na rynku aut używanych, dealerzy zmodyfikowali swoją ofertę poprzez dodanie do niej samochodów z drugiej ręki.

Jest to o tyle ciekawa oferta dla klientów, ponieważ razem z autami oferowane są dodatkowe profity, których ze świecą szukać u prywatnych sprzedawców, czy też w komisach.

Zalety aut używanych od dealerów

Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą przy kupowaniu używanego auta z salonu jest fakt posiadania przez niego gwarancji. Sprzedawca udziela jej zwykle na 24 miesiące ale bywa, że jest przedłużona o kolejne 12 miesięcy.

Innym ciekawym plusem zakupu auta z takiego źródła jest możliwość kredytowania go we właściwie taki sam sposób, jak auta nowego. Daje to szerokie możliwości dobrania odpowiedniego pojazdu dla siebie i swoich możliwości finansowych.

Najważniejszą jednak zaletą kupowania używanego samochodu u dealera jest pewność co do jego stanu technicznego. Auta, które salony posiadają w swojej ofercie są co najwyżej kilku letnie. Posiadają udokumentowany przebieg, pełną historię serwisową oraz zostają gruntownie sprawdzone pod każdym kątem przez specjalistów. Jest to pojazd o wiele bezpieczniejszy niż samochody kupowane od osób prywatnych, z często nie do końca jasną historią i przygodami drogowymi.

Czy takie rozwiązane posiada jednak jakieś wady? Jedną, jest nią cena. Samochody używane od dealera mają wyraźnie wyższe ceny, niż te same modele z innych źródeł.

Czy jest to wada nie do zaakceptowania? Zdecydowanie nie. Pomimo wyższej ceny, otrzymujemy produkt o znacznie lepszej jakości, wyposażony dodatkowo w długą gwarancję. Wybór jest chyba oczywisty.

Related Posts

Toyota Auris

Toyota Auris jest samochodem osobowym produkowanym przez firmę Toyota. Pierwsze…