opony dunlop zimowe

Bezpieczna jazda zimą zaczyna się od opon!

0 Comments

Przed każdym nadchodzącym sezonem zimowym należy poczynić odpowiednie przygotowania, a szczególnie należy zadbać o codzienny środek transportu – samochód. Mroźna aura stawia przed każdym kierowcą zróżnicowane wyzwania i zmieniające się warunki atmosferyczne, w których nie brakuje śniegu i niskich temperatur. Aby temu sprostać, należy wyposażyć pojazd przede wszystkim w dobre opony zimowe. Jedną z firm oferujących komplety opon zimowych jest Dunlop.

Dlaczego firma Dunlop?

opony dunlop zimowe

Brytyjski producent opon zimowych Dunlop (https://www.miwan.pl/marki/dunlop/zimowe.html) od dekad zapewnia i zaopatruje w ogumienie samochody właścicieli z całego globu. W tym także w opony zimowe. Aby sprostać coraz wyższym wymaganiom i dotrzeć do każdego kierowcy Dunlop komplety produkowanych opon wyposaża w liczne technologie. Między innymi w system Noise Schield, który sprawia, że hałas generowany z opon zimowych i letnich jest redukowany o 50%. Kolejnym usprawnieniem opon firmy Dunlop jest system Multi Blade, dzięki któremu opona zimowa posiada wiele lameli, które radzą sobie ze zróżnicowanymi warunkami pogodowymi występującymi w zimowej aurze. Warto jeszcze wspomnieć o zastosowanej mieszance krzemionkowej Dual Silica, która gwarantuje odporność na ścieranie i zapewnia lepsze przyspieszenie, co korzystnie wpływa na korzystanie z opon zimowych. 

Jak dbać o opony i bezpiecznie jeździć zimą?

Należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim opony zimowe trzeba przechowywać w odpowiednich warunkach (nigdy bieżnikiem w dół). Warto także zapisać datę wymiany opon na zimowe. Jeżdżąc zimą z oponami firmy Dunlop należy także zwracać uwagę na stan każdej opony zimowej, tak aby poziom ich zużycia był optymalny. Dla opon zimowych wyprodukowanych przez Dunlop brytyjska firma zaleca, aby minimalna głębokość bieżnika opon zimowych wynosiła 4mm.  Należy także pamiętać, iż opony zimowe różnią się od letnich, stąd winno się dostosowywać prędkość jazdy oraz pamiętać, że droga hamowania w zimie jest dłuższa.

Related Posts