Bezpieczeństwo na drodze – co jest ważne w aucie?

Chyba nie ma ważniejszej kwestii w jeździe samochodem niż bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a także pozostałych uczestników ruchu. Nie bez powodu mamy pasy bezpieczeństwa, nowoczesne systemy wyposażone w masę czujników, dokonujemy obowiązkowych przeglądów technicznych czy zmieniamy opony na zimę. Te i jeszcze wiele innych kwestii w naszych pojazdach ma realny wpływ, że zarówno my, jak i inni kierowcy, dojdziemy bezpieczenie i cało do celu.

Dobry stan auta kluczem do bezpieczeństwa na drodze

continental_allseasoncontact

Auta nie zabijają,ani nie krzywdzą ludzi. Ale nieroztropni kierowcy w zdezelowanych i zaniedbanych wozach już tak. Ile dla bezpieczeństwa ruchu drogowego znaczy sprawny i wyposażony w dodatkowe systemy wóz, nie znajdziemy w statystykach wypadków, nawet tych śmiertelnych. Tam rzadko kiedy mowa jest o wszystkich elementach wpływających na bezpieczną jazdę. Dlatego to my kierowcy musimy pamiętać o corocznym przeglądzie technicznym, o wymianie hamulców, o zapinaniu pasów, o sprawdzaniu działania wszystkich świateł czy o odpowiednim stanie ogumienia (polecamy opony Continental, gwarantujące odpowiednią przyczepność na drodze oraz krótszą drogę hamowania). 

Pamiętajmy o solidnych oponach, zwłaszcza oponach zimowych

Wciąż wiele osób za nic ma stan ogumienia w samochodzie i z oszczędności potrafi się poruszać na oponach, które nadają się jedynie na śmietnik. Dobry stan opon jest szczególnie istotny zimą, kiedy częściej poruszamy się po ulicach mokrych czy pokrytych śniegiem lub błotem pośniegowym. Wybierając opony zimowe Continental, możemy znacząco poprawić osiągi naszego auta w tych trudnych, zimowych warunkach. A za tym pójdzie większe bezpieczeństwo nasze i pozostałych uczestników ruchu drogowego.