Autoprezent dla męża motomaniaka

0 Comments

Każdy mężczyzna marzy o tym, aby choć raz w życiu przejechać się swoim wymarzonym samochodem sportowym. Często jednak ceny zakupu takich pojazdów sięgają daleko poza nasze możliwości finansowe. Na szczęście pozostaje jeszcze jedna możliwość spełnienia marzeń Twojego męża – wynajem samochodu sportowego na torze wyścigowym. Dlaczego taka opcja jest najlepszą?

Bezpieczna jazda

Podczas tzw. Trackday zapewniona jest pełna obsługa toru. Na każdym zakręcie znajdują się sędziowie, którzy mierzą profesjonalnie czas. Przejażdżka naszym wymarzonym supersamochodem może odbywać się w dwojaki sposób. Albo jazda na torze wyścigowym w Poznaniu wykonywana jest przez nas osobiście, czyli jesteśmy kierowcami, albo jeżeli nie mamy na tyle odwagi możemy wykupić przejażdżkę z profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety. Siadając samodzielnie za kierownicą zawsze będziemy to pamiętać. Nie sprawdzimy jednak pełnych możliwości samochodu, ponieważ nie będziemy mieć odwagi popchnąć pojazd do granic jego możliwości. Dlatego przejazd z doświadczonym kierowcą zawodowym przysporzy nam o wiele więcej adrenaliny i na pewno bardzo mocno zapadnie w pamięci.

Szybkie okrążenia testowe

Zanim jednak dostaniemy możliwość objęcia sterów supersamochodu musimy przejść obowiązkowe szkolenie. Nie można bowiem laika posadzić za kierownicą naprawdę mocnego samochodu ot tak sobie. Pierwsze kilka okrążeń odbywają się pod okiem instruktora. Najczęściej siedzi on obok i tłumaczy jak najbezpieczniej pokonać trasę. Do nas należy zapamiętanie układu zakrętów tak, aby w późniejszych okrążeniach móc pojechać szybciej. Sprawia to naprawdę dużo frajdy oraz niewątpliwie będzie niezapomnianym wrażeniem. Po pewnym czasie dostajemy możliwość mocniejszego naciśnięcia na pedał gazu oraz wyciśnięcia z maszyny więcej adrenaliny. 

Bezpieczne okrążenia

Nad bezpieczeństwem kierowców oraz gości zgromadzonych podczas Trackday czuwają służby ratownicze. Same przejazdy organizowane są w taki sposób, aby nikomu nic się nie stało, ale na wszelki wypadek dobrze, że fachowa pomoc jest w pogotowiu. W razie konieczności możemy zawsze coś zjeść oraz obejrzeć nagromadzone super samochody. Sama jazda na torze wyścigowym w Poznaniu należy do przeżyć niesamowitych, które na pewno będziemy pamiętać do końca życia. Jest to jeden z chętniej wybieranych prezentów dla mężczyzn, jaki kobieta może przygotować. Każdy, kto interesuje się motoryzacją będzie zadowolony z takiego prezentu i nigdy nie zapomni jak to jest poczuć dreszczyk emocji przekraczając granice prędkości, do jakich na co dzień nawet się nie zbliżamy. Na pewno warto jest zarezerwować sobie pierwszą jazdę z instruktorem, abyśmy nabrali pewności oraz przekonania do swoich umiejętności. Przejazd bowiem samodzielny jest mocno ryzykowny i nie należy do najbezpieczniejszych. Mało kto potrafi bez doświadczenia zapanować nad maszynami, które są naprawdę moce i potrafią zaskoczyć przy nawet delikatnym naciśnięciu pedału gazu. Dlatego warto zastanowić się nad tym jaką ofertę wybierzemy.

Related Posts